Що робити коли випадає волосся?

Доброго дня або ночі, дорогі читачі! В даній статті ми Вам розповімо, що робити коли випадає волосся.

 Волосяний покрив — невід'ємна частина тіла кожної людини. Крім волосяного покриття, яке присутнє практично по всій площі тіла (пушкове волосся, далі — щетинисті та інші їх види), окремо варто виділити найбільш помітні серед них тип волосся: довге волосся, яке розташоване на голові (волосистої її частини). Якщо вони міцні і красиві, то це є прямою ознакою відмінного здоров'я. А ще — виступає яскравим естетичним фактором: таке волосся виглядає красиво. Ще один нюанс: вони не доставляють практично жодних проблем з доглядом за ними, на відміну від тих, які надзвичайно ослаблені і неживі. Так, як вже можна було зрозуміти, на жаль, волосся може завдавати прикрості.

Це пов'язано з рядом факторів. Причини цього будуть розглянуті сьогодні, як і маса іншої, корисної і пізнавальної, а також — допустимої до використання на практиці, інформації.

Найпоширеніша проблема з волоссям — їх випадання. Це і є основний аспект, про який ми зараз будемо говорити.

Що робити коли випадає волосся

Сильно випадає волосся що робити — причини, лікування?

Все в цьому світі має свій причинно-наслідковий зв'язок. Дана ситуація — аж ніяк не виняток. В цьому випадку, доцільно буде розділити причини на зовнішні і внутрішні. Чому випадає волосся, розберемося більш детально.

Зовнішні причини:

Їх треба вивчити в першу чергу, так як вплив саме зовнішніх систем (що формують навколишнє середовище, у якій перебуває організм) у величезній мірі впливає на систему внутрішню (сам організм).

А вже його стан, у наслідку, і впливає як на самопочуття, так і на зовнішній вигляд, зокрема — на стан волосся.

Вплив атмосферних чинників на випадіння волосся

Сюди можна віднести і вплив ультрафіолетового випромінювання, і згубний вплив прямих, сильної інтенсивності, сонячних променів, пересихання, перемерзання та багато іншого. Тобто, все, що пов'язано з погодними факторами — це перший фактор впливу зовнішнього середовища.

Неправильний догляд або його повна відсутність

Що ж відноситься до цього пункту? Безліч чинників, наприклад: відсутність елементарної гігіени (миття голови, розчісування і так далі), постійний вплив хімічних речовин на шкіру голови або на саме волосся безпосередньо (фарбування, завивки хімічного типу, інше) та інші.

Шкідливі звички

Це дуже важливий фактор, хоча на нього взагалі мало хто звертає увагу. Наприклад: куріння — вплив (навіть зовнішній) сигаретного диму на волосся є для них згубним. Вони стають ламкими, а шкіра втрачає еластичність. Про запах вже і говорити не варто.

Алкоголь теж не найкращим чином позначається на стані волосяного покриву. Сюди ж можна віднести і будь-які інші деструктивні звички людини, які можуть тим чи іншим чином, проявляти свою дію на волосся.

Нераціональне та незбалансоване харчування

Від харчування залежить якщо не все, то дуже і дуже багато. Адже якщо волосся буде отримувати всі необхідні для них елементи в потрібному обсязі, то вони: перше — будуть більш стійкі до руйнівних зовнішніх і внутрішніх факторів, друге — зможуть частково або повністю відновитися, навіть якщо ці фактори вже якось зуміли себе проявити.

Режим харчування, а також — насичений, як мінімум, мінералами і вітамінами раціон, це одне з першорядних правил для тих, хто бажає, щоб його волосся було красивим і здоровим, а ще — трималось на місці стільки, скільки йому належить і не випадало раніше часу.

Відсутність режиму дня

В першу чергу, мається на увазі фізична активність. Тобто, з чого починається цей режим? Як правило, з зарядки.

Навіть її щодня з ранку, буде достатньо для того, щоб налагодити обмін речовин, поліпшити кровообіг в шарах шкіри голови, а значить — посприяти достатньої та своєчасної доставки до самого волосся кисню і поживних речовин. Це дуже важливо!

Випадає волосся, що робити

Перейдемо до внутрішніх факторів

Щоб знати що робити коли випадає волосся треба знати про внутрішні фактори які впливають на волосся. Вони невідривно пов'язані із зовнішніми, так як, в переважній більшості, є спровокованими ними. Що ж можна віднести до них?

Дерматологічні недуги

Хвороби грибкової, бактеріальної, рідше — вірусної природи: мікроспорія, трихофітія, екзема, себорея, псоріаз і десятки інших, протягом яких, на різних стадіях їх, може супроводжуватися тієї або іншої інтенсивності втратою волосся.

Як правило, чим занедбаніший недуг, тим його прояви — більш яскраві, в тому числі — волосся випадає швидше і в більших обсягах.

Проблеми з опорно-руховим апаратом

Зокрема — з верхніми відділами хребта. Самим яскравим їх представником є остеохондроз шийного відділу. Механізм негативного впливу його на волосся простий, хоча, на перший погляд, він здається не дуже зрозумілим.

Справа в тому, що через хребет проходить безліч кровоносних судин, нервових волокон. Вони допомагають підтримувати «зв'язок» голови і інші частини тіла, а головне — служать транспортними артеріями для передачі кисню і поживних речовин до голови, в тому числі — і до її шкіри, а також волосся.

Отже, якщо такий зв'язок порушується, волосся страждає дуже сильно: воно може недоотримувати харчування, швидко сивіти, виглядати некрасиво, випадати.

Захворювання ендокринної системи

Від яких відбуваються гормональні збої, інколи — досить сильні. Лікарі знають: якщо втрата волосся відбувається інтенсивно, то стихаючи, то знову відновлюючись з новою силою, — потрібно перевірити щитовидку.

Найчастіше, як виявляється, проблема криється саме в ній. Точніше — в порушення її нормального фізіологічного стану. Але переживати не варто, адже, в більшості випадків, процес можна не тільки зупинити, але і повністю позбутися від недуги.

Проблеми з шлунково-кишковим трактом

Тут можна розглядати питання з декількох точок зору відразу.

 Головні з них:

Порушення в роботі шлунку і кишечника і, як наслідок, недостатнє засвоєння, а значить — і недоодержання організмом, деяких поживних речовин, в тому числі цинку, елемента вкрай важливого для здоров'я волосся.

Збої в роботі жовчного міхура і печінки. Результатом їх, дуже частих випадках, виступає надмірна жирність шкіри та волосся, які від цього дуже сильно страждають і передчасно випадають (частіше всього — починаючи від верхівки і скронь).

Захворювання нирок

Від них дуже сильно залежить показник водно-сольового балансу організму, і, як наслідок, достатня зволоженість, або, навпаки, сухість, шкіри.

Якщо вона пересушена, для волосся це справжня катастрофа. Вони переносять її не краще, ніж жирність шкіри. Випадання їх — закономірний результат у багатьох випадках.

Розлади нервової системи як причина випадіння волосся

Кажуть, що 95% проблем зі здоров'ям пов'язані з «нервами». І, як показують останні дослідження, це твердження є цілком обґрунтованим. Якщо у жінок волосся сильно випадає, то розгляньте цю причину.

Адже стреси, особливо сильні, затяжні, дуже згубно впливають на стан волосся. Вже одного такого стресу може бути достатньо для того, щоб спровокувати випадання волосся.

Як до зовнішніх, так і до внутрішніх причин можна віднести ще дуже багато факторів. Але, основні з них були перераховані для вас вище.

На них ви цілком можете спиратися, якщо вирішите самостійно продіагностувати: чому ваше волосся втратило свій естетичний зовнішній вигляд, стало менш слухняним, більш ламким, крихким, і почало сипатися.

Що робити щоб не випадало волосся

Випадає волосся: що робити, як доглядати?

Це дуже важливо — надати волоссю належний догляд в період їх критичного стану. Але, багато хто, чомусь, нехтують тим фактом, що куди важливіше — виконувати правильну профілактику, щоб не доводити до проблем.

Отже, рекомендації, які ви зможете побачити нижче, є загальними. Але, вони, безсумнівно, допоможуть виконувати як якісну профілактику, так і ефективний догляд за волоссям. 

Що потрібно робити щоб волосся не випадало?

1. Використовуйте якісні скраби, краще — натуральні. Робити це потрібно один раз в 7-10 днів.

2. Намагайтеся мити волосся не дуже часто. Три рази в тиждень — більш, ніж достатньо. В процесі миття можна, і навіть потрібно, використовувати шампуні, але краще, якщо вони будуть підходити до вашого типу волосся і будуть складатися з натуральних інгредієнтів. Такі шампуні, як правило, коштують дорожче, і знайти їх важче, але це того варто. Використовуйте, також, яблучний оцет для волосся, миючи їх після миття.

3. Після миття не потрібно використовувати фен. Слід злегка віджати волосся руками, щоб видалити, по мірі можливості, з них зайву воду. Потім, дати їм просохнути природним чином, під кінець витерши бавовняним рушником, або рушником з тканини натурального походження.

4. Розчісувати волосся потрібно обов'язково. Але, вкрай важливо: використовувати в цьому процесі гребінець або щітку, комфортну для вас. Вона повинна бути з зубцями, розташованими не дуже густо, що виключить примусове висмикування волосків, які закрутились між зубцями. І вона повинна бути м'якою.

5. Вітамінно-мінеральні комплекси — важлива складова здорового волосся. Це слід чітко усвідомити для себе. Вибираючи їх, звертайте особливу увагу на склад препаратів, який відрізняється у різних з них.

Потрібно, щоб у тому препараті, який ви вирішите вибрати, були, в першу чергу: вітамін Е, вітамін А і Н, а також — мінерали, такі як цинк, кальцій і магній. Це ті елементи, які мають особливу важливість для волосся.

6. Не забувайте про харчування. Раціон повинен бути збалансованим. Але, що ще важливіше, він повинен включати в себе достатню кількість зелені, овочів і фруктів.

І навіть якщо ви вживаєте аптечні вітамінно-мінеральні засоби, не нехтуйте цим принципом.

7. Маски і народні засоби при випаданні волосся, настоянки, сприяють зміцненню і росту волосся, натуральні ефірні олії для догляду (з обліпихи, оливи, макадамії, амли і їм подібні), натуральні шампуні (на травах і екстракту фруктів) слід застосовувати регулярно, але не занадто часто. Про ці процедури і аналогічні, буде розказано нижче.

Чого робити не можна

Коротко про те, які помилки найчастіше допускаються в процесі догляду за шкірою голови і за волоссям. Якщо ви думаєте, що ваші старання — це благо для вашого волосся, переконайтеся, чи немає того, що ви робите, в списку нижче!

1. Використання неякісного мила і шампунів на основі лугу, парабенів, SLS та аналогічних речовин, які вкрай несприятливо впливають на волосся.

2. Полоскання волосся надмірно гарячою або, навпаки, занадто холодною водою. Вона обов'язково повинна мати температуру, яка буде комфортною для вас.

3. Фени, праски для волосся, плойки — «технологічні надлишки», від яких краще відмовитися прямо зараз. Якщо ви зовсім не можете без них обходитися, користуйтеся ними не частіше одного разу на 7-8 днів, і то — в разі крайньої необхідності.

4. Тривалий вплив на волосся вітру, прямих сонячних променів, дощу та інших подібних факторів — неприпустимо. Воно теж не найкращим чином буде проявляти свій вплив на них! Втрата волосся, в більшості випадків, буде неминучою!

5. Якщо ви користуєтеся шампунями з ефектом збільшення об’єму волосяного покриву, робіть це, приблизно, один-два рази на 7-9 днів.

Це ті правила, дотримання яких допоможе уникнути безлічі проблем з волоссям, зокрема — їх втрати у великих кількостях. Далі розглянемо засоби, які допоможуть стабілізувати ситуацію, якщо проблеми з волоссям вже є!

Народні засоби для зміцнення волосся

Основні народні засоби для зміцнення волосся

Народні натуральні засоби дуже добре допомагають зміцнити волосся і зупинити випадання, сама використовувала ці засоби, коли після пологів випадало волосся, із задоволенням ділюся з вами.

Використання трав

Воно полягає у використанні трав з метою зміцнення волосся. Рекомендовані рослини для цього: ромашка і шавлія. Але можна використовувати й інші, які володіють властивостями, придатними для цих цілей. Використовувати засоби необхідно 2-3 рази на 10 днів, якщо сильно випадає волосся.

Як готувати і застосовувати? Для приготування використовувати суху сировину, заливаючи її 250 мл крутого окропу і настоювати від 30 до 40 хвилин. Такий настій потрібно втирати в коріння волосся, миючи їх після цього.

Маска для волосся на основі гірчиці

Безліч рецептів масок відомо. Однак, гірчична є чи не найбільш ефективною і безпечною з них.

Як готувати?

 Візьміть: 2 столових ложки гірчичного порошку і стільки ж гарячої води, аналогічну кількість реп'яхової олії, цукру і два жовтки з яєць.

Гірчицю змішайте з водою, а потім, один за іншим, додайте всі інші компоненти, ретельно змішуючи їх.

Скільки тримати на волоссі?

Дайте засобу постояти в спокої близько 5-7 хвилин. Все, воно готове до використання. Маску з гірчицею варто наносити не довше, ніж на 13-16 хвилин, після чого змивати її теплою водою із застосуванням м'якого якісного шампуню і кондиціонера.

Маска при сильному випадінні волосся.

Масаж шкіри голови

Якщо випадає волосся, гарне лікування зробить масаж голови. Необхідно взяти м'яку щітку для волосся.

Потрібно виконати близько п'ятдесяти розчісуючих рухів цією щіткою від коренів волосся до їх кінчиків, намагаючись щоразу зачепити саму шкіру голови.

Це найпростіша процедура, виконувати яку можна регулярно, але без зайвого фанатизму, дає вражаючий ефект. Відновлюється мікроциркуляція шкіри голови, і це відразу ж позитивно позначається на волоссі.

Ефірні олії

Ефірні олії

Найпопулярніші і цілющі з них: лаврова олія, ромашкова, кедрова, ялівцева, імбирна, шавлієва, іланг-іланга, лавандова, олія макадамії, масло авокадо та інші.

Як їх застосовувати?

 Перш за все, потрібно вибрати основу. Тобто, ту сировину, яка буде служити «фундаментом» для засобу. Це може бути, наприклад, нежирний кефір або сметана, натуральний бджолиний мед, навіть масла персика або оливок.

Змішайте одну із олій з обраною основою у співвідношенні: крапля олії на чайну ложку основи. Втирайте легкими плавними рухами в коріння волосся, потримайте там засіб близько 35 хвилин, промийте волосся теплою водою.

Аюрведичний «шампунь»

Необхідно взяти борошно з кукурудзи і горішки мигдалю (дрібного помелу) в рівних пропорціях. Необхідна кількість цієї суміші використовується для втирання в корені волосся раз на вісім діб. Ефект — приблизно такий же, як і від масажу шкіри голови.

Аптечний засіб «Сульсена»

Він має яскраво виражений зміцнюючий ефект. Випадання волосся, при правильному використанні Сульсени (по інструкції) припиняється через 7-10 днів у 80% випадків, адже вона має широкий спектр дії.

Зверніть також увагу на натуральну морську сіль, перцеву настоянку, софору японську та інші популярні засоби, багато з яких вже були розглянуті на нашому сайті.

Цікаві факти про волосся

1. Ріст волосся здійснюється без зупинок. Але, що цікаво: вдень він прискорюється, порівняно з нічним часом доби!

2. У середньостатистичної людини волосся підростає приблизно на 14-16 міліметрів протягом календарного місяця.

3. Втрата волосся — нормальний фізіологічний процес. Норма становить до 120 волосків на добу. Понад 150 — це вже, як правило, патологія.

4. Кількість фолікул у людини становить 110-155 тисяч. Багато з них знаходяться в пасивному стані. Зараз ведуться активні пошуки засобу, який дозволив би по мірі необхідності, пробуджувати сплячі фолікули. Це вирішило б проблему облисіння повністю.

5. Облисінням страждають не тільки чоловіки, як прийнято вважати, але й жінки. І в процентному співвідношенні на них (жінок) доводиться все більше таких випадків з кожним роком.

Похожие статьи:

КрасаЯк зробити об’ємне волосся

КрасаДогляд за жирним волоссям

КрасаЖирне волосся лікування

КрасаДогляд за нігтями в домашніх умовах

КрасаРицинова олія

50098 просмотров

Рейтинг: +1 Голосов: 1

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!