Нам до редакції надійшов запит роз’яснити щодо буфера журналу в Андроїді. Розкажемо, що це таке і чи можна міняти самому параметри та розміри буфера. На просторах зустрічається інформація, що це аналогія буфера обміну. І що при копіюванні фото та відео, тексту, ці дані переміщуються до тимчасового розділу оперативної пам’яті. Це не зовсім так.
Що таке буфер журналу в Андроїд?
Буфер журналу в Андроїд – це розділ у пам’яті пристрою, в якому розміщуються завдання, які виконуються на смартфоні (або планшеті) в даний момент. Всі фонові процеси та запущені програми знаходяться там. Якщо ви не закрили програму або гру, вона згортається займаючи місце у буфері. Це місце в оперативній пам’яті та відповідає за кількість завдань, які можуть виконуватися одночасно.
Чим більший розмір цього буфера, тим більше програм можна запустити одночасно і швидше перемикатися між ними. Продуктивність та швидкість роботи будуть вищими, але зростатиме витрата батареї. Акумулятор розряджатиметься швидше через збільшення навантаження на систему.
Якщо ви плануєте покращити продуктивність смартфона шляхом збільшення – значить ви дісталися меню розробників. Але тут треба бути обережним.
Чи можна збільшувати буфер журналу вручну?
У прихованому розділі кожного смартфона є розділ “Для розробників”. Змінювати параметри цього розділу потрібно з обережністю та знанням справи. Перш ніж збільшувати буфер журналу та інші параметри, краще подивитися приклади конкретно для моделі вашого смартфона. Якщо ваш смартфон 2020 року випуску або ще свіжіший – краще взагалі нічого не чіпати. Якщо у вас більш стара модель ми рекомендуємо:
- Встановити розмір журналу 64кб. Це економний режим роботи та економія витрати батареї.
- 256кБ підійдуть для більш швидкої роботи та перемикання між програмами.
- 128кБ – золота середина, якщо значення було менше, ви помітите різницю у швидкості роботи.
Застосовуйте всі налаштування на свій страх та ризик! Обов’язково запам’ятовуйте або зробіть скріншот початкових налаштувань. У разі несправностей ви завжди зможете “відкотити” значення назад і повернути початкові налаштування. А ви знали як зробити калібрування батареї на Андроїд?
Якщо у вас є інші питання щодо меню «Налагодження» або «Для розробників» – пишіть у коментарях. Ми підкажемо, які параметри можна змінювати, а які розділи краще взагалі не чіпати.