android.clients.google.com що це за файл, програма?

Що таке android.clients.google.com? Адреса сервера, файл чи програма. Багато користувачів часто шукають таке питання на просторах Інтернету. У сьогоднішній статті ми постараємося зрозумілою мовою розповісти, що це за сервер і для чого використовується. А так само як зловмисники можуть використовувати віруси та шкідливі програми під виглядом гарних програм.

Що таке android.clients.google.com

Якщо дуже коротко сервер android.clients.google.com Google використовує для маніпуляцій з програмами, іграми та програмами на майданчику Google Play. Надсилаючи запити на цей сервер відбуваються основні маніпуляції в Плей Маркеті: пошук, інформація про програму для його встановлення та завантаження, дані про оплату програми (якщо вона платна). Далі формується посилання та cookie для завантаження .apk файлу. Що б було зрозуміліше основні посилання для запитів:

  • https://android.clients.google.com/appname/search — щоб знайти програму на запит користувача.
  • https://android.clients.google.com/appname/details — тут міститься необхідна інформація про програму, необхідна для його завантаження.
  • https://android.clients.google.com/appname/purchase дані про покупку та інформація про токені для наступного запиту.
  • https://android.clients.google.com/appname/delivery — формування cookie та посилання для завантаження .apk
  • https://android.clients.google.com/appname/log – схвалення завантаження – збільшує так само лічильник завантажень.
  • https://android.clients.google.com/appname/addReview — додавання відгуків та оцінка програми.

Саме за цими адресами зловмисники збирають, отримують та надсилають необхідну інформацію. Вже були відомі випадки коли в Плей Маркет потрапляє додаток, що містить троян, а потім встановлюється на пристрої.
Подібним чином хакери роблять своєрідну копію Play Market для маніпуляцій та встановлення небезпечного софту та ураження смартфонів. Особливо уважним слід бути користувачам, які ставили Root права на свій пристрій.

Телефони без рута захищені моделлю безпеки самої операційної системи Android, але якщо на телефоні стоїть рут – у файловій системі легко відшукати логіни, паролі та токени – все, що необхідно для злому смартфона.

android.clients.google.com блокує доступ до Google Play

Якщо ви помітили, що ваш пристрій блокує доступ системи Android до магазину Google Play — цілком імовірно, що ви «підхопили» троян або вірусну програму. Тут лише кілька варіантів вирішення проблеми:

  • Для початку слід переконатися, що у вас не включені сторонні VPN програми, мережні екрани – вони можуть бути причиною блокування.
  • Після цього перегляньте список останніх встановлених програм. Видаліть підозрілі та спробуйте запустити Play Market.
  • Завантажуємо антивірус Касперського або Доктор Веб і повністю скануємо всю систему. Завантажити можна із офіційних сайтів. Або з майданчика «Додатки», якщо у вас телефон марки Xiaomi.
  • Найкращим варіантом буде повна перепрошивка смартфона: повний вайп та скидання всіх налаштувань до заводських. Це допоможе якщо вірус засів глибоко. Перед цим зробіть бекап контактів, фото і всієї потрібної інформації.
  • Якщо у вас помилка «не вдалося зв’язатися з сервером Google» — читайте наступний розділ.

Всі дії ви робите на свій страх і ризик. Інформація надана виключно для ознайомлення.

Не вдалося зв’язатися з сервером Google. Повторіть спробу пізніше

Якщо при спробі зайти до Google Плей з’являється помилка: «Не вдалося зв’язатися сервером Google. Повторіть спробу пізніше» — це маніпуляції з подіною IP адреси на «ліві» айпи зловмисників.

Перед тим як читати далі перевірте час і дату на пристрої – це перша причина, чому немає доступу до Google Плей.

У файловій системі Android є файл hosts. Для його редагування потрібні рут права і файловий редактор, наприклад ES Провідник.

  • Запускаємо програму ES Провідник.
  • Відкриваємо папку System, в ній шукаємо теку etc.
  • Далі знаходимо файл Hosts і вибираємо “Редагувати” або правити як текст.
  • За замовчуванням там міститься один рядок «127.0.0.1 localhost» та шляхи адреси айпи для роботи програм.

Далі шукаємо рядок із android.clients.google.com. Перед нею нам потрібно прописати її реальну IP-адресу — це 173.194.113.129.
Можете перевірити це, набравши на комп’ютері «Пуск», «Виконати», пишемо команду cmd.
У консолі пінгуємо сервер Гугла командою “ping android.clients.google.com”.

android.clients.google.com що це за файл, програма?

ping android.clients.google.com

Таким чином у нас вийде рядок 173.194.113.129 android.clients.google.com. Виправляємо її у файлі Hosts, зберігаємо та пробуємо відкривати Googple Play.

Висновок

Ми постаралися простою мовою пояснити, для чого потрібні сервери android.clients.google.com. А як виправити ситуацію якщо у вас прописані невірні шляхи у файлі hosts і з’являється помилка «не вдалося зв’язатися сервером Google». Напишіть у коментарях чи була корисна ця стаття, а також чи вдалося виправити помилки з’єднання.

Залишити коментар