Сучасні телефони буквально заточені під взаємодію з навколишнім світом. Вони можуть визначати становище у просторі, швидкість руху власника, об’єкти поблизу та відстань до них. Цей список можна продовжувати ще довго, але вважаємо, що читач зрозумів суть. Завдяки датчикам телефон може автоматично повертати екран у тій чи іншій ситуації. Іноді функція автоповороту не працює, через що екран на Андроїд перестає повертатися.
Вимкнено функцію
Люди поділяються на два типи. Перший тип – це користувачі, яким подобається автоматичний поворот екрана, адже він одразу активується при зміні положення телефону. Другий – це користувачі, які ніяк не можуть розібратися з цією функцією, через що страждають від постійних поворотів дисплея. Для того, щоб догодити обом типажам, розробники вирішили додати кнопку-перемикач, яка може включати та вимикати автоповорот. Включається вона двома способами. Розглянемо спочатку складніший:
- Відкрийте налаштування. Для їх відкриття натисніть на однойменну програму на робочому столі, або клацніть по значку шестерні в шторці повідомлень.
- Перейдіть до розділу «Екран».
- Знайдіть необхідний пункт і поставте галочку навпроти нього.
- Вийдіть із налаштувань.
Є шлях простіший, але він працює не на всіх телефонах. Багато девайсах є центр управління. Це така панель, яка відкривається разом із шторкою повідомлень. Щоб відкрити її, проведіть пальцем зверху вниз екраном. Після цього натисніть кнопку «Блокування повороту», щоб вона перестала виділятися іншим кольором. Спробуйте повернути телефон, щоб активувати його. Екран все ще не перевертається? Виходить, проблема не в налаштуваннях.
Разовий глюк
Іноді буває, що функція сама по собі працює та й модуль, який відповідає за визначення положення, функціонує справно. Але при цьому телефон не повертається сам. Швидше за все, це разовий глюк, який утворився через невдале вимкнення або включення гаджета. У такому разі єдине рішення – це просте перезавантаження телефону. Щоб перезавантажити смартфон, виконайте такі дії:
- Натисніть кнопку живлення, доки не з’явиться меню вибору.
- У ньому клацніть по команді «Перезавантаження».
- Підтвердьте дію та дочекайтеся завершення операції.
Якщо телефон не перестав глючити, значить, проблема набагато глибша.
Збій прошивки
Користувачі Windows звикли, що якщо система функціонує некоректно або не працює зовсім, її найпростіше перевстановити.
Ви здивуєтеся, але в деяких випадках це правило працює і з мобільними телефонами під керуванням Android. Іноді скидання до заводських налаштувань вирішує майже всі проблеми з продуктивністю та функціоналом. Щоб зробити це, дотримуйтесь інструкцій:
- Вимкніть телефон.
- Натисніть клавіші «Зменшити гучність» та «живлення». Тримайте клавіші, доки не запуститься рекавері.
- За допомогою кнопок гучності опустіться до «factory reset» або «wipe data».
- Кнопкою живлення підтвердьте дію.
- Дочекайтеся завершення процедури. Можливо, телефон попросить підтвердити перезавантаження або сам зробить це.
У деяких випадках звичайного скидання недостатньо і користувачам доводиться повністю перепрошувати гаджет. У цьому гайді ми розглядатимемо процес перепрошивки, оскільки він докладно описаний у цьому матеріалі. Попередимо відразу – цей процес дуже складний для новачків. Якщо ви відносите себе до таких, краще довірте перепрошивку фахівцям.
Калібрування акселерометра
Не турбуйтеся через невідоме слово з підзаголовка, зараз ми докладно розповімо про нього. Акселерометр – це вбудований датчик, який використовується для визначення положення та швидкості руху пристрою. Якщо датчик вийде з ладу, телефон перестане реагувати на повороти.
У деяких випадках доводиться повністю міняти його, а в деяких буде достатньо простого калібрування. Для калібрування акселерометра встановіть цю програму та запустіть її. Після запуску підказки на екрані допоможе налаштувати проблемний датчик.
Заміна G-сенсора
У деяких випадках акселерометр не піддається калібрування. Це означає, що його було пошкоджено на апаратному рівні, а тому підлягає ремонту. Не намагайтеся самостійно відремонтувати G-сенсор на телефоні, інакше може пошкодити важливі компоненти телефону. Краще зверніться до сервісного центру, де досвідчені фахівці за круглу суму з радістю полагодять ваш пристрій.