Індустрія мобільних ігор розростається з неймовірною швидкістю. Поки ви читаєте цю пропозицію, у світі розробляється кілька десятків ігор, а деякі вже публікуються у Play Market-і. Розробники ОС Android навіть спеціально розробляють утиліти для прискорення та стабілізації продуктивності ігор. Але іноді ці утиліти виходять з ладу, що призводить до збоїв у роботі ігор. Розкажемо, чому періодично вилітають ігри на Андроїд та з чим це може бути пов’язано.
Причини вильотів
Неможливо точно визначити, з чим можуть бути пов’язані збої у додатках. Для цього необхідно переглядати файли логів (текстові ресурси, в яких записуються всі події), шукати зачіпки у вигляді критичних помилок та попереджень, а потім досліджувати їх. Загалом, рутинна робота, яка не під силу початківцям і навіть багатьом просунутим користувачам. Однак користувача найчастіше може викидати з гри з таких причин:
- системні вимоги гри не відповідають характеристикам телефону;
- не було завантажено важливу для гри службу;
- у грі є функція, яка не підтримується встановленою версією Android;
- оперативну пам’ять телефону було перевантажено, через що грі перестало вистачати ресурсів;
- файли ПЗ пошкодилися через невдалий запис на згадку.
На основі цих причин ми склали універсальні методи вирішення проблеми.
Що робити у такому разі
Насамперед варто припустити, яка саме з перерахованих вище причин спровокувала збій. Це зробити дуже легко, досить включить банальну логіку. Завантажили реалістичну стрілялку на старенький Samsung? Значить, настав час уже оновити гаджет. Збої почалися після перезавантаження – явна ознака того, що одна із служб не завантажилася. Як тільки ви визначите причину, то легко зможете виправити її за допомогою наведених нижче методів.
Перезавантаження
Багато користувачів недооцінюють цю просту дію, вважаючи, що вимкнення та повторне включення ніяк не виправить ситуацію. Глибока помилка… Справа в тому, що при перезавантаженні відбувається повне відключення багатьох служб Android і їх повторне включення. Тобто, якщо якась системна програма не запустилася з першого разу, вона може зробити це після повного перезавантаження. Та й як показує практика, цей спосіб допомагає усунути безліч несправностей, а також підвищити продуктивність гаджета. Для перезавантаження гаджета виконайте такі дії:
- Натисніть кнопку живлення на кілька секунд, доки не з’явиться меню вибору дії.
- У ньому клацніть по кнопці «Перезавантаження».
- Підтвердіть дію, натиснувши кнопку «Ок».
- Дочекайтеся завершення процесу.
Залежно від моделі телефону процедура може тривати від кількох секунд до однієї хвилини. Якщо телефон завис на логотипі, значить, проблема криється в самій прошивці. Про те, як перевстановити її читайте нижче.
Очищення ОЗУ
Оперативна пам’ять (вона ж ОЗП) – це компонент будь-якого телефону та комп’ютера, який відповідає за зберігання інформації про запущені процеси. Простіше кажучи, це свого роду швидка пам’ять, до якої система звертається в першу чергу. Якщо цієї пам’яті не вистачить, то грі буде записувати свої дані, а тому вона почне підвисати або навіть вилітати.
Якщо на телефоні мало ОЗУ, то найкращим рішенням для користувача стане відмова від гри на користь менш вимогливих альтернатив.
Якщо ж пам’яті достатньо, але користувач просто завантажив її, то в такому випадку необхідно просто закрити програми, що не використовуються. До речі, перезавантаження приведе до того ж результату, адже воно автоматично закриє всі програми. Якщо проблема зберігається, то справа не в ОЗУ.
Перевстановлення гри
Припустимо, програма просто некоректно встановилася на пристрій. Таке іноді буває. Особливо часто збоять ігри, у яких постійно змінюються критично важливі файли. У таких випадках фахівці рекомендують повністю встановлювати заново програми. Завдяки магазину додатків Play Market зробити щось вкрай просто. Щоб перевстановити програму, виконайте такі дії:
- Відкрийте Play Market.
- Через поле пошуку знайдіть цікаву гру.
- Клацніть по ній.
- Натисніть кнопку «Видалити» та підтвердіть дію
- Дочекайтеся завершення видалення.
- Натисніть кнопку «Встановити».
Врахуйте, що якщо прогрес не був зафіксований у хмарі, він буде втрачено після переустановки. У деяких випадках після видалення також рекомендується та очистити пам’ять від сміття та залишків віддаленої гри.
Оновлення прошивки
Ми переходимо до останнього, найскладнішого та найрадикальнішого способу вирішення проблеми. Усі сучасні телефони працюють під керуванням ОС, поверх якої встановлюється графічна оболонка від виробника. Щоб перевстановити ОС та оболонку, необхідно вручну прошити телефон через комп’ютер. Про те, як це зробити, докладно описані у цьому матеріалі. В інструкції нижче автор лише коротко продублює інструкцію з оновлення прошивки:
- Підключіть телефон до комп’ютера.
- Перейдіть до режиму recovery. Для цього вимкніть девайс та затисніть кнопки зменшення гучності та живлення.
- На комп’ютері завантажте утиліту ADB. Можна використовувати ADB AppControl, який надає графічний інтерфейс.
- Завантажте ZIP-файл із прошивкою під вашу модель телефону. Врахуйте, що встановлення занадто вимогливої ОС може лише посилити ситуацію та викликати більше проблем.
- Скопіюйте архів у папку з ADB.
- Відкрийте папку з ADB.
- Затисніть Shift і клацніть ПКМ по пустому місцю у папці. У контекстному меню виберіть пункт «Відкрити вікно команд».
- Введіть adb devices. Якщо у списку відобразився пристрій, він був визначений програмою.
- Введіть команду «adb sideload *назва_файлу.zip*». Замініть зірочки на назву прошивки.
- Дочекайтеся завершення прошивки.
Після виконання цих дій телефон автоматично перезавантажиться.
Як уникнути вильотів у майбутньому
Припускаємо, що хоча один із перелічених вище методів допоміг вирішити проблему. Однак, як уникнути її появи у майбутньому? Нижче наведено рекомендації, які дозволять зменшити ризик несподіваних вильотів:
- закривайте програми, щоб вони не працювали у фоні;
- регулярно оновлюйте ОС та ПЗ;
- перезавантажуйте телефон хоча б раз на тиждень;
- не встановлюйте вимогливих ігор на слабкий телефон.
- залишайте вільне місце у пам’яті;
- регулярно перевіряйте пристрій на наявність вірусів;
- не перегрівайте смартфон;
- використовуйте мінімальні налаштування графіки, якщо ви запускаєте вимогливу гру на слабкому телефоні.