Як і в попередніх версіях системи, Windows 11 користувач може роздавати Інтернет по Wi-Fi з ноутбука або комп’ютера (за умови наявності Wi-Fi адаптера) на інші пристрої.
У цій інструкції докладно про вбудовані можливості Windows 11 для роздачі Wi-Fi, можливі проблеми при налаштуванні, а також про сторонні засоби для реалізації цієї функції.
Мобільний хот-спот Windows 11
У Windows 11 є вбудована функція «Мобільний хот-спот», призначена саме для мети, що розглядається: Інтернет ноутбука або комп’ютера роздається на інші пристрої по Wi-Fi мережі. Порядок дій для включення функції дуже простий:
- Натисніть піктограму Інтернет-з’єднання в області сповіщень праворуч внизу.
- Якщо там немає пункту «Мобільний хот-спот», натисніть на іконку із зображенням олівця. Якщо пункт є, перейдіть до 4-го кроку.
- Потім натисніть кнопку “Додати” і додайте пункт “Мобільний хот-спот”, натисніть “Готово”.
- Тепер в панелі експрес-параметрів Windows 11 є пункт, при натисканні на який він увімкнеться і буде запущена роздача Інтернету Wi-Fi з вашого ноутбука.
- Якщо натиснути правою кнопкою миші по цій кнопці і вибрати пункт «Перейти до параметрів», відкриються налаштування мережі Wi-Fi, що роздається. Отримати до них доступ також можна через Параметри — Мережа та Інтернет — Мобільний хот-спот.
- У розділі «Властивості» цих параметрів ви можете переглянути та змінити ім’я Wi-Fi мережі, що її роздається, її пароль, змінити діапазон (5 ГГц, 2.4 ГГц, може бути доступно не на будь-якому пристрої).
Як бачите, реалізація досить зручна і здебільшого працює справно. Однак, іноді можливі проблеми та функція або не працює, або Інтернет недоступний на підключених пристроях, наприклад, на смартфоні.
Можливі проблеми та рішення
При проблемах з роздачею Wi-Fi з ноутбука Windows 11 можуть виявитися корисними такі відомості та можливі рішення:
- Якщо функція не вмикається, вручну встановіть оригінальні драйвери Wi-Fi адаптера з сайту виробника вашого ноутбука саме для вашої моделі. Навіть якщо на офіційному сайті представлені драйвери лише для попередніх версій системи, спробуйте встановити їх у Windows 11 замість тих, що ОС встановила сама: зазвичай вони справно працюють.
- Якщо при підключенні до мобільного хот-споту з’єднання розривається: спробуйте вимкнути енергозбереження у параметрах мобільного хот-споту, а також увімкнути схему живлення “Висока продуктивність” (Hight Performance) у параметрах електроживлення ноутбука. Якщо це не допомогло, зверніть увагу на підходи зі статті Вимикається Wi-Fi на ноутбуці – описані в ній методи можуть бути корисними і в нашому випадку.
- У випадку, якщо на підключених до мережі, що роздається, немає доступу до Інтернету, переконайтеся, що в параметрах хот-споту в пункті «Спільне використання інтернет-з’єднання» обрана мережа, по якій ноутбук фактично підключений до Інтернету (тобто саме до цієї мережі буде надавати доступ підключеним пристроям).
- Додаткове вирішення попередньої проблеми – відключення стороннього антивірусу або перевірка його параметрів: деякі антивіруси можуть за замовчуванням блокувати роздачу Wi-Fi.
- Якщо ваш ноутбук оснащений сім-картою, і ви намагаєтеся роздавати Інтернет з неї, то враховуйте, що деякі оператори зв’язку блокують можливість роздачі на деяких тарифах: уточніть цей момент, якщо проблеми виникли в цьому сценарії.
Як роздавати Wi-Fi за допомогою командного рядка
Цей спосіб працює не тільки для Windows 11, а й для попередніх версій ОС, підхід не змінився останніми роками:
- Запустіть командний рядок від імені адміністратора (Термінал Windows від адміністратора теж підійде – запустити його можна, натиснувши правою кнопкою миші по кнопці Пуск і вибравши потрібний пункт меню), введіть команду netsh wlan show drivers і натисніть Enter.
- Команда видасть відомості про драйвер Wi-Fi адаптера. Знайдіть пункт «Підтримка мережі». Якщо в ньому зазначено “Так”, можна продовжувати. Якщо “ні” – цей спосіб працювати не буде (при цьому інші варіанти, такі як вбудований хот-спот Windows 11 можуть працювати і в цьому випадку). Іноді це можна вирішити інсталяцією інших драйверів Wi-Fi адаптера (у тому числі старіших версій), але не завжди.
- Якщо підтримка розміщеної мережі є, вводимо наступну команду, в якій remontka потрібно змінити на бажане ім’я мережі, що роздається, а secretpassword – на вибраний вами пароль (пароль не менше 8 символів, для імені мережі краще не використовувати пробілів, а при їх наявності брати ім’я мережі в лапки)netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=remontka key=secretpassword
- Використовуйте команду netsh wlan start hostednetwork для початку роздачі Wi-Fi. В результаті виконання з’явиться повідомлення про те, що розміщена мережа запущена з можливістю підключення з інших пристроїв Wi-Fi з використанням пароля, заданому на 4-му кроці.
- Для того, щоб через встановлене підключення був доступний Інтернет, натисніть клавіші Win+R на клавіатурі (або правою кнопкою миші натисніть кнопку Пуск і виберіть пункт Виконати), введіть ncpa.cpl і натисніть Enter. Через правий клік Інтернет-підключення відкрийте його властивості, а потім на вкладці «Доступ» позначте пункт «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп’ютера».
Розглянутий метод менш стабільний у роботі ніж попередній та, крім зазначених раніше проблем, можуть виникнути такі:
- Повідомляється, що неможливо запустити розміщену мережу, незважаючи на те, що вона підтримується. Іноді допомагає перезавантаження ноутбука або перевстановлення драйверів Wi-Fi адаптера (причому краще спробувати драйвер з сайту виробника ноутбука, навіть якщо він призначений для попередньої версії системи). Також може спрацювати увімкнення режиму «У літаку» з подальшим його вимкненням.
- У властивостях Інтернет-з’єднання немає вкладки «Доступ». Таке може відбуватися, якщо у вас лише одне підключення до мережі (наприклад, тільки Wi-Fi) і рішення в цьому випадку не буде. Також вкладка може зникнути, якщо спільний доступ до Інтернету вже увімкнено для іншого підключення.
- Для роботи функції має бути увімкнена служба «Загальний доступ до підключення до Інтернету (ICS)», перевірте її роботу у Win+R — services.msc .
- Пам’ятайте про можливе блокування розміщених мереж сторонніми антивірусами та файрволлами.
Додаткові можливості
Більшість програм, призначені для роздачі Інтернету по Wi-Fi у попередніх версіях системи повинні справно працювати і в Windows 11. Найпримітніша з них — Connectify Hotspot, оскільки при її використанні іноді вдається задіяти функцію в ситуаціях, коли інші способи виявляються непрацездатними, програма використовує власні драйвери та служби при роздачі, а також має низку вбудованих корисних функцій. Але, на жаль, платна.
Багато безкоштовних програм, що виконують те саме завдання, я раніше описував в інструкції Як роздавати Wi-Fi з ноутбука без прив’язки до певної версії Windows. Багато із запропонованих утиліт мають виявитися працездатними і для актуальної системи.
Як правило, один із запропонованих методів працює, якщо на ноутбуці або комп’ютері використовується сучасний Wi-Fi адаптер з відповідними драйверами та підтримкою необхідних функцій, з Windows 11 не були вирізані необхідні служби та компоненти і ви не намагаєтеся роздати по Wi-Fi іншу мережа Wi-Fi, використовуючи один і той самий адаптер: такий варіант іноді можливий, але далеко не на всіх системах.