Кожен смартфон на базі операційної системи Android оснащується вбудованим магазином програм Google Play Market. Він дозволяє встановлювати та оновлювати програми, а також завантажувати ігри. Однак при спробі завантажити або оновити будь-який софт може з’явитися код помилки 403 в Андроїд Плей Маркеті. Щоб вирішити проблему, необхідно насамперед розібратися в причинах її виникнення.
Причини помилки з кодом 403
Як уже було сказано раніше, повідомлення із зазначенням коду помилки з’являється при завантаженні ігор або програм через магазин Play Маркет. Подібного роду проблема може бути пов’язана з такими факторами:
- відсутність підключення до Інтернету;
- недостатня кількість пам’яті;
- переповнений кеш Play Market;
- помилка синхронізації з обліковим записом Google;
- системний збій.
Таким чином, проблема має програмний характер і може бути вирішена без звернення до сервісного центру. При пошуку способу усунення неполадок головною рекомендацією стає облік всіх викладених чинників.
Як виправити
Виправлення помилки будується на аналізі можливих причин її появи. Кожен такий фактор має бути розглянутий користувачем як найбільшу частотність. Той, який зустрічається найчастіше, має вивчатися насамперед. Пропонуємо діяти відповідно до алгоритму, викладеного нижче.
Перевірка та налаштування інтернет-з’єднання
Магазин програм Play Market працює тільки при підключенні до інтернету.
Отже, якщо з’єднання відсутнє, завантажити чи оновити програму не вдасться. Проблеми з інтернетом можуть виникнути з таких причин:
- деактивація з’єднання в налаштуваннях;
- відсутність коштів на особовому рахунку;
- технічні роботи з боку Інтернет-провайдера.
По-перше, ви повинні перевірити, чи на телефоні активований інтернет. Зробити це можна, натиснувши значок «Передача даних» або «Wi-Fi» в Центрі керування (шторці повідомлень). Якщо ця рекомендація не допоможе, варто перевірити свій баланс і за необхідності зателефонувати на гарячу лінію провайдера.
Звільнення місця на накопичувачі
Найчастішою причиною того, чому на Андроїді не вдається встановити гру або програму, є відсутність вільного місця у внутрішній пам’яті. Перевірити її наявність можна за інструкцією:
- Відкрийте установки телефону.
- Перейдіть до розділу «Про телефон».
- Виберіть «Сховище».
На екрані з’явиться інформація про кількість вільного місця. В ідеалі його має бути більше 10% загального обсягу накопичувача. Також враховуйте, що встановлення програм блокується, коли пам’яті залишається менше 3 Гб.
Для звільнення місця можна вручну видалити зайві файли та програми, а також скористатися вбудованим засобом очищення. Якщо такого немає, то на допомогу прийде сторонній софт на кшталт CCleaner, Clean Master або інші проги.
Очищення кешу Плей Маркету
Також помилка з кодом 403 стає наслідком неполадок роботи магазину додатків. З метою їх усунення рекомендується очистити кеш Play Маркета:
- Відкрийте налаштування гаджета.
- Перейдіть до розділу Програми.
- Виберіть “Play Маркет”.
- Відкрийте вкладку «Сховище».
- Натисніть кнопку «Очистити кеш».
На замітку. Крім очищення кешу, ви можете виконати видалення даних програми натисканням відповідної кнопки. Однак у такому разі доведеться проходити повторну авторизацію.
Аналогічно слід надійти з іншими системними компонентами Андроїд. Зокрема, пропонується очистити кеш програми «Сервіси GooglePlay». Якщо все зроблено правильно, залишиться перезавантажити смартфон і заново відкрити магазин.
Увімкнення синхронізації даних
Оскільки йдеться про магазин додатків компанії Google, важливо буде відзначити необхідність авторизації в обліковому записі Google. Без неї ви не зможете запустити Play Market, але навіть у разі успішного входу при спробі завантаження софта може з’явитися помилка 403. Причиною подібних проблем стають неполадки синхронізації, які можна усунути за інструкцією:
- Відкрийте налаштування смартфона.
- Перейдіть до розділу «Акаунти».
- Виберіть обліковий запис Google.
- Натисніть кнопку «Синхронізувати облікові записи».
Якщо ви зробите всі кроки з інструкції, то проблема повинна буде зникнути. Якщо ці рекомендації не допоможуть, вам доведеться звертатися до радикальних заходів усунення несправностей.
Скидання до заводських налаштувань
Як радикальний захід слід розглядати операцію скидання до заводських налаштувань. Вона призведе до повного видалення всіх файлів, збережених на телефоні, але в той же час нівелює конфлікт, через який з’являється помилка при спробі скачування ігор і програм. Очищення виконується за інструкцією:
- Відкрийте налаштування гаджета.
- Перейдіть до розділу «Відновлення та скидання».
- Натисніть кнопку «Скинути налаштування».
- Підтвердіть виконання операції.
Порада. Щоб не втратити важливі файли під час відкату параметрів, не забудьте створити резервну копію даних через розділ «Відновлення та скидання» або вручну.
Після підтвердження операції телефон піде в перезавантаження. Вам доведеться почекати кілька хвилин, поки він не запуститься. Далі ви зможете пройти авторизацію та повернути видалені файли через меню налаштувань «Відновлення та скидання».
Коли нічого не допомагає
Люди, які проживають у Криму, можуть зіткнутися з помилкою 403 з інших причин. Головна їх – обмеження на скачування окремих програм біля півострова. Обійти блокування вдається через VPN. Це спеціальний клієнт, який дозволяє замінити IP-адресу. Так ви зможете «обдурити» Play Market та скачати необхідну програму.
Варто зауважити, що використання таких сервісів не завжди є безпечним. Деякі розробники можуть зливати дані користувачів для власного збагачення. Для мінімізації ризиків рекомендується звертатися за допомогою платних VPN-сервісів, які пропонують оформити передплату на заміну IP-адреси.