Нещодавно в Gmail — електронній пошті від Google з’явилася нова можливість: Конфіденційний режим, що дозволяє надсилати листи адресатам з обмеженням часу, протягом якого буде доступний лист, доступом за кодом і неможливістю завантажити або переслати лист.
У цій інструкції про те, як використовувати конфіденційний режим у Gmail у браузері або на смартфоні, як виглядає прочитання листа та додаткова інформація на тему.
Конфіденційний режим Gmail — надсилання листів
Ви можете скористатися конфіденційним режимом у Gmail під час написання листа. У браузері на комп’ютері кроки будуть наступними:
- На веб-інтерфейсі Gmail натисніть кнопку «Написати».
- Внизу вікна нового повідомлення натисніть кнопку «Конфіденційний режим».
- Вкажіть термін доступу до листа та тип коду доступу – СМС (тут є обмеження, про які далі у статті) або «Без СМС», натисніть на кнопці підтвердження налаштувань.
- Натисніть кнопку «Зберегти», напишіть листа та надішліть його.
Надсилання конфіденційних листів із програми Gmail на Android та iPhone виконується аналогічним чином (приклад для Android, але на iPhone все приблизно так само):
- Запустіть програму Gmail і натисніть кнопку «Написати».
- Натисніть на кнопці меню на екрані створення листа та виберіть «Конфіденційний режим».
- Вкажіть налаштування: термін доступу та тип автентифікації — звичайна або код доступу з SMS. Натисніть кнопку «Зберегти».
- Завершіть написання листа та його відправлення.
Додаткові нюанси щодо варіанта аутентифікації «Код доступу із СМС»:
- Функція недоступна для російських телефонних номерів.
- Якщо увімкнути цю опцію для адреси електронної пошти, якій адресна книга не відповідає номеру телефону, вам буде запропоновано вказати його.
Після надсилання листа в конфіденційному режимі, у вас з’являється нова можливість: якщо ви зайдете до папки «Надіслані» та виберіть такий лист, ви зможете примусово заборонити доступ до нього до того, як він закінчиться автоматично.
Читання листів, надісланих у конфіденційному режимі
Читання конфіденційних листів одержувачем залежатиме від типу аутентифікації, обраної під час відправлення та від того, чи використовує він Gmail або інший поштовий сервіс:
- Якщо у отримувача Gmail, а варіант автентифікації стандартний (без СМС), лист відразу відобразиться при вході в пошту в браузері або офіційному додатку (але не в сторонніх поштових програмах). Єдина відмінність від звичайних листів – в ньому буде вказано термін до закінчення доступу до вмісту листа.
- При використанні сторонніх програм та сервісів електронної пошти та типу аутентифікації «Стандартний» в отриманому листі буде кнопка «Відкрити лист», при натисканні на яку одержувач або відразу отримає доступ до нього в браузері, або (якщо Gmail «сумнівається», що читання виконує реальний адресат) йому буде запропоновано отримати код на ту саму адресу пошти, а потім ввести код для відкриття конфіденційного листа.
- Якщо в якості типу аутентифікації буде обрано «Код доступу із СМС», незалежно від поштового сервісу, у листі буде кнопка запиту коду доступу, який прийде на телефон, вказаний відправником і лише після введення коду можна буде прочитати листа.
Підсумовуючи, функція може бути корисною, але найціннішим у ній — валідацією листа, що читає, за допомогою СМС-коду, на жаль, не вдасться скористатися в РФ.