Розводка труб водопостачання в новобудові

Квартири в новобудовах – це приміщення без облицювання, без проведеного опалення, водопроводу холодної та гарячої води, без каналізації, але з частковим монтажем електропроводки. Тому водопровід в новобудові являє собою всього лише два патрубка в санвузлі, які приварені до стояка. Власникам таких квартир самим доводиться займатися прокладкою водопровідних труб.

Як провести розводку води

Розводка труб водопостачання в новобудові залежить від місць розташування сантехнічних приладів. Тому власникам квартир треба в першу чергу визначитися з цими місцями. Рекомендується на папері накидати схему розташування з урахуванням установки меблів і дизайну приміщення.

Зробити в нових квартирах це не завжди просто. Особливо в тих, де розташування кімнат і службових приміщень нестандартне. Але в будь-якому випадку фахівці рекомендують розводку робити компактною. Це в першу чергу економія, по – друге, проста схема-простота обслуговування і ефективна робота самого водопроводу. Чим менше в ньому відводів, з’єднань і розгалужень, тим простіше він в експлуатації, тим вище його характеристики, найважливішою з яких є натиск.

Тиск водопроводу в новобудові

Багато мешканців квартир в новобудовах стикаються з проблемою падіння напору води. Часто при прийнятті душу раптом падає тиск холодної води. Наслідки-приймаючий душ член сім’ї вискакує з-під потоку води, тому що з лійки починає литися гаряча вода. Причина-інший член сім’ї злив воду з бачка в унітазі.

Трійникова система водопостачання

Вирішити цю проблему треба ще на стадії проектування водопроводу. Вся справа в тому, що розводка встановлена послідовно. Стоїть першим сантехнічний прилад при відкритті тут же стає причиною падіння напору, а відповідно і об’єму води, для наступних приладів. В цьому випадку краще використовувати колекторну схему розподілу води.

Від стояка відводиться труба, наприклад, 25 мм в діаметрі. Вона коротка і виконує функції розподільного вузла. До неї з’єднується кілька трубних контурів, які з’єднують стояк з різними групами сантехнічних приладів. Приміром:

  • одна труба проводиться на кухню з підключенням до кухонної мийки і посудомийній машині;
  • друга прокладається у ванну кімнату, де з’єднується з душем, раковиною і пральною машиною;
  • третя з’єднується з унітазом, біде.

Таким чином, паралельна розводка труб водопроводу дає можливість рівномірного розподілу води по споживачах. А це гарантія, що тиск на кожній прокладеній ділянці буде однаковий.

Якщо сумніваєтесь в своїх силах то краще звернутися до спеціалістів. Один з них сантехнік Хмельницький.

Колекторна система водопостачання

Якщо придбана в новобудові квартира має стандартне планування, можна використовувати послідовну схему трубної розводки. Але тут доведеться враховувати кількість встановлених сантехнічних приладів. Чим їх більше, тим більшого діаметру труби повинні бути в квартирі змонтовані.

Якщо власники використовують стандартний набір споживачів, плюс пралку і біде, найкраще використовувати труби діаметром 20 або 25 мм. При цьому від основного горизонтального контуру до раковини або мийки можна прокласти труби діаметром 15 мм. цього для таких сантехнічних приборів більш ніж достатньо.

Прихована або відкрита прокладка труб

У новобудовах власники отримують квартири без облицювання. Тому краще прихована прокладка. Труби водопроводу можна укладати на підлогу, а кінці виводити в штробах на стіні. Тут немає серйозних критеріїв вибору. Все залежить від бажання замовника.

Прихована прокладка труб

Все частіше монтаж проводять на підлозі. Це в першу чергу простіше. Закладення труб по горизонтальній площі методом нанесення стяжки є найпростішим. Але труби треба укласти так, щоб вони не потрапили під важкі меблі або сантехнічний прилад.

Правила прокладки водопровідних труб

Магістралі холодного і гарячого водопостачання проводяться паралельно. При цьому якщо монтаж виробляють по стінах, трубу гарячого водопроводу укладають поверх контуру холодного водопостачання. Якщо прокладку виробляють на підлозі, магістраль з гарячою водою повинна бути завжди з правого боку від холодної з урахуванням напрямку укладання від стояка.

Кріплення труб в незалежності від того, прихована прокладка обрана або відкрита, проводиться до несучих конструкцій будівель (стін або підлоги) за допомогою пластикових хомутів, які самі кріпляться саморізами. Деякі майстри не використовують Хомути. Тоді спосіб кріплення полягає в приєднанні труби до вкрученого саморізу в’язальним дротом.

Залишити коментар