Слабкий захист Wi-Fi на iPhone – що це означає і як виправити?

Іноді під час підключення до Wi-Fi на iPhone у налаштуваннях Wi-Fi підключення можна побачити підпис «Слабкий захист» під ім’ям мережі. Для деяких такий напис може бути не зрозумілим і викликати переживання.

У цій статті докладно про те, що означає «Слабкий захист» Wi-Fi мережі на iPhone, чи це небезпечно і про те, в яких випадках це можна виправити.

Що мається на увазі під “Слабкий захист” в інформації про Wi-Fi мережі

Бездротові Wi-Fi мережі можуть використовувати різні стандарти безпеки та шифрування, конкретний стандарт, що використовується, можна вибрати в налаштуваннях роутера. У більш старих типах шифрування з часом знаходять непереборні вразливості та визнають недостатньо безпечними.

"Слабкий захист" в інформації про Wi-Fi

Починаючи з версії iOS 14 iPhone повідомляє, якщо використовується недостатньо безпечний стандарт безпеки: WEP, WPA (перша версія), WPA2 (TKIP). Інакше кажучи, “Слабкий захист” означає використання старого методу шифрування Wi-Fi роутером, до якого ви підключені.

Наскільки це небезпечно? При використанні вразливих типів шифрування, залежно від конкретного стандарту, для сторонніх осіб потенційно можливо:

  • Підключитись до вашої Wi-Fi мережі
  • Перехопити трафік між вашим пристроєм та Wi-Fi роутером, існує ймовірність отримання трафіку між вашим пристроєм та сайтами, що не використовують https

Як виправити ситуацію

Відповідь на питання про те, чи можна виправити «Слабкий захист» на iPhone і прибрати повідомлення залежить від того, чи маєте ви доступ до налаштувань Wi-Fi роутера. Якщо такого доступу немає і бездротова мережа адмініструється не вами, доведеться змиритися або використовувати іншу мережу (наприклад, мобільне підключення).

У випадку, якщо у вас є доступ до інтерфейсу налаштувань роутера, знадобиться:

    1. Зайти до параметрів безпеки Wi-Fi у налаштуваннях роутера. Тут можуть бути корисними інструкції зі сторінки Налаштування Wi-Fi роутерів (для вашого пристрою інтерфейс може відрізнятись, але логіка скрізь приблизно однакова).
  1. Включити сучасний тип безпеки (шифрування) для Wi-Fi мережі: WPA2/WPA3 Personal, WPA2/WPA3 Transitional. У випадку, якщо доступний вибір WPA2-Personal (WPA2-PSK) з окремою вказівкою типу шифрування, слід вибирати AES.
    WPA2/WPA3 Personal

  2. Зберегти налаштування бездротової мережі та знову підключитися до Wi-Fi на iPhone.

Після зміни типу шифрування на досить безпечний напис «Слабкий захист» зникне. Докладніше про параметри безпеки Wi-Fi на офіційному сайті Apple: https://support.apple.com/ru-ua/HT202068 у розділі «Налаштування маршрутизатора».

Залишити коментар