Кожен смартфон оснащується датчиком Bluetooth. Він потрібний для передачі даних та підключення бездротових пристроїв. Робота датчика не тільки дозволяє власнику гаджета обмінюватися інформацією з іншими користувачами, а й негативно впливає на автономність смартфона. Тому, якщо у вас сам включається Bluetooth на телефоні Андроїді, і вам доводиться постійно його відключати, рекомендується розібратися в причинах виникнення проблеми.
Програми
У процесі експлуатації смартфона на операційній системі Android користувачі встановлюють величезну кількість програм. Кожному з них видаються певні дозволи, що дають змогу отримати доступ до повного функціоналу софту. Як один із таких дозволів виступає активація датчика Bluetooth.
Отже, коли ви запускаєте програму, якій раніше було видано дозвіл на доступ Bluetooth, вона активує датчик. Також він працюватиме, якщо програмі дозволено роботу на тлі. Щоб вимкнути автоматичну активацію Bluetooth, потрібно відкликати дозвіл:
- Відкрийте установки телефону.

- Перейдіть до розділу Програми.

- Виберіть потрібну програму.
- Відкрийте вкладку «Роздільна здатність».

- Зніміть галочку з «Bluetooth».
На замітку. Назви деяких пунктів меню можуть відрізнятися залежно від моделі смартфона. Також пункт «Дозволи» зустрічається у загальному розділі налаштувань, а не у підпункті «Додатки».
Вам потрібно буде зняти такі дозволи для всіх програм, встановлених на смартфоні. Тоді Bluetooth не буде активуватись автоматично, але ви в будь-який момент зможете ввімкнути датчик самостійно.
Сканування розташування через Bluetooth
Також Bluetooth може постійно включатися через особливості налаштувань геолокації.
Так, для визначення розташування деякі смартфони пропонують використовувати не тільки дані супутників, а й відомості, прийняті через Bluetooth. У зв’язку з цим бездротовий датчик буде активуватися щоразу, як ви активуєте геолокацію. Щоб вимкнути цю опцію, зробіть кілька простих кроків:
- Відкрийте налаштування пристрою.

- Перейдіть до розділу «Захист та місцезнаходження», а потім – «Місце розташування».

- Перейдіть на вкладку «Пошук».
- Зніміть позначку з «Пошук пристроїв Bluetooth».
Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що назви деяких пунктів меню можуть відрізнятися залежно від версії операційної системи та конкретної моделі. Тому не варто сприймати описаний вище алгоритм як універсальну інструкцію. Він лише описує зразковий план дій для деактивації функції визначення геолокації через Bluetooth.
Віруси на пристрої
У процесі експлуатації смартфона користувач завантажує програми не тільки з офіційних магазинів на зразок Play Маркет, але й у тому числі з неперевірених джерел. Також великий ризик випадкового скачування шкідливих файлів, які є вірусами. Вони отримують доступ до повного функціоналу пристрою, через що мимоволі активується Bluetooth та інші сервіси. Для позбавлення від вірусів рекомендується скористатися однією з таких програм:
- Avast;
- Web;
- Kaspersky Internet Security.

Ці програми ви зможете знайти в будь-якому магазині софту, будь то PlayМаркет або AppGallery. Всі антивіруси працюють за схожим принципом і пропонують власнику смартфона запустити перевірку, після чого підтвердити видалення шкідливих файлів та програм.
Збій додатків або налаштувань системи
Блютуз міг увімкнутися автоматично через збій у роботі окремих програм чи всі операційної системи. Якщо ви вивчили попередній пункт, то вже виконали перший крок на шляху вирішення проблеми – очистили смартфон від вірусів. Також пристрій потрібно оновити до останньої версії:
- Відкрийте налаштування гаджета.

- Перейдіть до розділу «Про телефон», а потім – «Оновлення програмного забезпечення».

- Натисніть кнопку «Перевірити наявність оновлень».

- Якщо апдейти знайдено, обов’язково встановіть їх.
Аналогічну операцію слід провести з усіма програмами, встановленими на смартфоні. Зайдіть в Play Маркет, відкрийте список програм та підтвердіть їхнє оновлення. Якщо встановлення апдейтів і подальше перезавантаження гаджета не допоможуть вирішити проблему, то для усунення системних збоїв доведеться переходити до радикальних заходів. Зокрема, пропонується виконати відкат параметрів:
- Зайдіть в налаштування смартфона.

- Відкрийте розділ «Відновлення та скидання».
- Натисніть кнопку «Скинути налаштування».
- Підтвердьте виконання операції.

Під час скидання до заводських налаштувань зі смартфона будуть видалені всі файли, тому рекомендується попередньо створити резервну копію в розділі «Відновлення та скидання». Сам процес відкату виконується після автоматичного перезавантаження гаджета, яке займе від однієї до кількох хвилин.
Випадкове включення
Не виключено, що Bluetooth активується через неуважність користувача. Адже для його включення не обов’язково заходити до налаштувань. Щоб активувати датчик, достатньо опустити шторку повідомлень та тапнути по значку у вигляді букви «B».
Тому, виконуючи пошук вирішення проблеми, обов’язково перевірте, чи ви не включали самостійно Bluetooth на своєму Xiaomi, Samsung або Huawei. Якщо технологія бездротового підключення використовується вкрай рідко, приберіть відповідну піктограму зі шторки сповіщень, тапнувши по іконці налаштувань. Нарешті, не забувайте ставити блокування екрана, щоб уникнути випадкових натискань.

Поломка у телефоні
Як би там не було, Bluetooth є апаратним елементом смартфона. Тому пояснити те що, що він включається самостійно, можна банальної поломкою. Зрозуміло, в домашніх умовах виправити неполадку неможливо.
Рекомендуємо не випробовувати успіх, а звернутися до сервісного центру. Але перед цим ще раз перевірте інші причини, які ми розповідали раніше. Можливо, ви просто забули виконати одну із запропонованих рекомендацій.