Всім привіт! Сьогодні ми подивимося, як найпростіше скинути Біос. Ми розглянемо всі найпопулярніші варіанти – від скидання через інтерфейс БІОС до використання перемичок на материнській платі та батареї. Розумію, що сама процедура досить складна, але я постарався описати все якнайдокладніше. Якщо у вас виникнуть додаткові запитання, пишіть у коментарях.
Спосіб 1: У самому BIOS
Найпростіший, найшвидший і, найголовніше, надійний спосіб скинути БІОС на материнській платі – це скористатися самим меню BIOS. Спочатку вам потрібно зайти в Біос. Далі в розділі «Exit» (Вихід), потрібно знайти пункт «Load Setup Defaults», натиснути по ньому і підтвердити дію, натиснувши на кнопку «Y».
У графічній прошивці UEFI буде аналогічна кнопка Defaults, яку потрібно вибрати на головному екрані. Після цього система буде перезавантажена, а BIOS скинеться до заводських параметрів.
Спосіб 2: Батарейка CMOS
Батарейка CMOS потрібна для того, щоб зберігати налаштування БІОС, коли до комп’ютера не надходить живлення. Якщо її витягнути на якийсь час, то BIOS має скинутися до заводських параметрів.
- Повністю знеструмте апарат, висмикнувши з розетки. Якщо у вас ноутбук, вам додатково потрібно буде зняти задню кришку, а потім витягнути акумуляторну батарею. Це дуже важливо – інакше ви ризикуєте спалити щось на материнській платі. Дуже часто у такий спосіб горить процесор.
- Знімаємо бічну кришку системного блоку та знаходимо батарейку на материнці.
- Просто витягаємо її з паза, клацнувши невеликий тумблер, який її й утримує.
- Як тільки ви витягли батарейку – чекаємо приблизно 10-15 хвилин.
- Потім вставляємо її назад і збираємо комп’ютер.
Спосіб 3: Перемичка
Ще один варіант скинути Біос до заводських налаштувань – це використовувати спеціальні перемички на материнській платі. Нам потрібно за допомогою них поєднати спеціальні контакти, які відповідають за скидання. Погляньмо, як це можна зробити на різних пристроях.
Стаціонарний комп’ютер (Системний блок)
- Від’єднайте системник від розетки.
- Вимкніть перемикач на БП.
- Знайдіть батарейку. Поруч мають бути два (або три) контакти з написом: CLR_CMOS, RESET_BIOS, RESET_CMOS, CCMOS, CBIOS і т.д. Нам потрібно ці контакти замкнути за допомогою перемички. Її можна взяти будь-де на материнській платі. Якщо її немає, то можете використати звичайну викрутку.
- А тепер кілька інструкцій, одна з них точно допоможе:
- Якщо ви бачите лише два контакти, то просто надягаємо перемичку, або використовуємо викрутку.
- Якщо контакту три – то переміщуємо перемичку до іншого положення. Тобто надягаємо на сусідній не задіяний контакт.
- У деяких материнських платах можна побачити спеціальну кнопку – просто затискаємо її і не відпускаємо…
- Не відпускаючи перемичку, викрутку або кнопку – нам потрібно затиснути кнопку увімкнення на системному блоці рівно на 10 секунд.
- Забираємо палець із кнопки включення.
- Забираємо перемичку або викрутку назад.
Якщо скидання не відбулося, то зробіть ті самі кроки, тільки перед цим увімкніть системний блок до електромережі і також активуйте тумблер на БП. Тобто комп’ютер повинен бути підключений до розетки.
На ноутбуках
Тут скидання БІОСа на материнській платі робиться куди складніше, оскільки самі контакти можуть перебувати у місці материнки, і завдання їх знайти.
- Вимикаємо ноутбук.
- Знімаємо задню кришку і ОБОВ’ЯЗКОВО витягуємо та відключаємо акумулятор.
- На материнській платі знайдіть два контакти, які можуть бути підписані як “JCMOS”, “CLR_CMOS”, “RESET_BIOS”, “RESET_CMOS”, “CCMOS”, “CBIOS” і т.д. Зазвичай ці контакти знаходяться поряд із батареєю.
- Як тільки ви знайдете ці контакти, просто замикаємо їх за допомогою викрутки на 15-30 секунд.
- Наприкінці все збираємо назад і перевіряємо, чи скинулася Біос.
- Якщо скидання не відбулося, робимо кроки 1-4. Не прибираючи викрутки, вам потрібно підключити шнур живлення і спробувати увімкнути ноутбук, затиснувши кнопку «Power», за допомогою якої ви і вмикаєте апарат. Після включення ноутбука чекаємо приблизно 30 секунд, вимикаємо ноутбук, відключаємо шнур від електромережі, прибираємо викрутку і збираємо бук заново.
Ось стаття і добігла кінця. Якщо я забув про якийсь спосіб, але ви про нього знаєте – докладно напишіть про нього у коментарях. Там же ви можете писати свої запитання, якщо вам потрібна допомога від спеціалістів порталу WiFiGiD. Усім добра і бережіть себе.