Комп’ютер пищить при включенні та не включається: покрокова інструкція

З цим напевно стикається кожен власник ПК Прокидаєшся суботнього ранку в хорошому настрої, підходиш до комп’ютера, натискаєш заповітну кнопку включення … а ця бездушна машина комп’ютер пищить і не вмикається. Ви, звичайно ж, досвідчені моряки з 20-річним стажем далеких походів, але цю саму комп’ютерну морзянку ні в зуб ногою.

Спокій! Моя думка: вам ще пощастило, що комп’ютер пищить, і з цього писку можна виявити проблему. А то сучасні материнські плати не забезпечують діагностичним дисплеєм або навіть дешевою пищалкою, так що все могло бути і гіршим. А оскільки це комп’ютер, все можна виправити. Просто потрібно витратити час. А поки що рекомендую доробити всі свої важливі справи, і вже після цього приступити до діагностики, тому що часу може бути витрачено багато (особливо якщо ви новачок у таких проблемах).

Чому пищить системний блок?

Комп'ютер харчує при включенні та не включається: покрокова інструкція

Якщо при завантаженні заліза щось пішло не так, материнська плата фіксує цю проблему і намагається повідомити її користувачеві – на якихось «матерях» є вбудовані дисплеї, на якихось спрацьовує писк, а деякі моделі взагалі вважають за краще мовчати.

Те, що комп’ютер не завантажується – це безумовно погано. Але що пищить, вважаємо за благо. У цей момент важливо зрозуміти, що саме їсть ваш комп’ютер – весь сигнал зазвичай ділиться на послідовність коротких і довгих писків. Кожна послідовність відокремлюється беззвучним інтервалом тривалістю трохи більше ніж між писками.

Отже, вже зараз ви повинні зрозуміти, що саме намагається сказати ваш комп’ютер. Наприклад:

Постійні короткі
Постійні довгі

Один довгий два короткі
Один довгий три короткі

Ну ви зрозуміли. І вже із цим знанням переходимо далі. Ну, чи просто йдемо знову в пошук і прописуємо туди свою комбінацію.

Якщо в сигналі є довгі і короткі писки, це легко зрозуміти. Але зустрічав, що недосвідчені люди приймали два довгі за два короткі. Так що або допускайте інші варіанти, або запитайте когось ще, або подивіться кілька відео на просторах мережі, де ви точно навчитеся розрізняти їх по чужому досвіду.

Відео на тему

Компьютер Пищит и Не Включается экран? Инструкция. Звуковые сигналы BIOS.

Крок 1 – Попередні дії

Перед тим як заглиблюватись, зробіть таке:

  • Від’єднайте комп’ютер від мережі та увімкніть його знову. Дуже рідко, але допомагає навіть у нашому випадку.
  • Якщо ви розбирали чи чистили комп’ютер: перевірте, чи всі підключені. Оперативна пам’ять заклала до кінця, не забули підключити живлення до відеокарти, живлення процесора на місці, все на своїх місцях.

Дрібниці, але найчастіше на них і трапляються.

Крок 2 – Дізнаємось BIOS і всі можливі помилки

І ось тепер, коли нам відомо, як пищить системний блок, переходимо до найцікавішого. І тут ми упираємося в таку проблему: конкретна послідовність писку на ту чи іншу помилку визначається BIOS. А різні виробники люблять свої материнські плати ставити різні мікропрограми.

Як результат: той самий писк може означати різні помилки на різних материнських платах.

Звідси наше завдання зводиться до наступного: визначаємо виробника BIOS і дивимося коди помилок під нього. Як інший варіант (мій улюблений) – дивимося писк під усіма моделями виробників, збираємо на цій основі можливий перелік помилок і вже потім перевіряємо їх вручну. Дійте як вам зручніше: чи перевіряєте все, чи намагаєтеся діагностувати точно.

Оскільки видів BIOS багато, а послідовностей ще більше, ми все це звели до окремої статті. Тому на даному етапі відправляю вас туди знайти точне розшифрування. І доки не визначтеся, не повертайтеся сюди:

Сигнали BIOS під час запуску комп’ютера

Крок 3 – Усуваємо проблеми

Отже, швидше за все, ви вже обчислили список можливих причин невключення комп’ютера. Як змогли? Тепер розкриваємо комп’ютер (зазвичай так) і ліземо усувати всі можливі проблеми. Ви вже знаєте, куди потрібно приблизно дивитися за вашим писком, але я залишу тут основні проблеми, які найчастіше зустрічаються:

  • BIOS вимагає замінити батарейку CMOS. Допомагає лише заміна.
  • Відеокарти. Тут або перевіряємо додаткове харчування (причому спробуйте різні дроти від блоку живлення), або перепідключаємо її заново (а ще часто плутають роз’єми PCI-E під відеокарти зі звичайним роз’ємом PCI під інші слоти розширення).
  • Процесор. Не підключено живлення процесора (зазвичай це 8-піновий роз’єм десь біля процесора). У гіршому варіанті у мене при чищенні комп’ютера загиналися ніжки сокета, з таким лише в умілі руки чи заміна плати.
  • Оперативна пам’ять. Витягуємо всі планки, пробуємо підключати їх окремо. А ще люблю продувати слоти.
  • Клавіатура та миша. Так, зустрічав випадки, що BIOS лається на неправильне підключення клавіатури та миші. На момент включення комп’ютера їх взагалі можна вимкнути, чи спробувати інші порти.
  • Оновлення BIOS. Іноді при оновленні BIOS або прошивці мікроконтролера користувачі перезавантажують свій комп’ютер (хоча настійно проситься не робити цього, навіть якщо здається, що все зависло). Тут допоможе лише сервіс із перепрошивкою.

От начебто б і все, що тут можна сказати. Короткий план: дізнаєтесь, що харчує комп’ютер, перевіряєте всі можливі варіанти цього писку. Якщо все зовсім погано: віддаєте до будь-якого нормального сервісного центру біля вас, а там уже розберуться. Але зазвичай можна зрозуміти й самому, куди дивитися, особливо якщо збирали комп’ютер. А якщо ваш випадок особливо унікальний, не забудьте написати про нього в коментарях, дуже стане в нагоді іншим людям, які зіткнулися з такою бідою.

Залишити коментар