Завантажувальна флешка Windows 11 та 10 на Mac у WinDiskWriter

Якщо вам потрібно створити завантажувальний USB-накопичувач з Windows 11/10 в MacOS, особливо на пристроях з процесорами Apple Silicon (M1, M2, M3, M4), це може викликати проблеми: описані в мережі способи зробити це вручну зрозумілі не всім, а однотипні платні програми не завжди працездатні.

WinDiskWriter — безкоштовна програма з відкритим вихідним кодом, що дозволяє легко записати завантажувальну флешку з Windows 11, Windows 10 або попередньою системою на MacBook та інших комп’ютерах Mac з процесорами Apple Silicon та Intel, про нього і йтиметься далі в статті.

Використання WinDiskWriter

Завантажити останню версію WinDiskWriter можна з офіційної сторінки GitHub у розділі Releases.

Завантажувальна флешка Windows 11 та 10 на Mac у WinDiskWriter

Достатньо розпакувати архів і запустити програму: ви можете отримати попередження безпеки MacOS про те, що не вдається його перевірити, потрібно підтвердити відкриття (якщо кнопка запуску відсутня, перезапустіть програму).

Подальші кроки зі створення завантажувальної флешки Windows 11/10 на MacOS не відрізнятимуться від таких при використанні аналогічних програм у «рідній» операційній системі, до того ж у додатку є російська інтерфейс:

  1. Вкажіть ISO образ Windows, який слід записати на флешку. Завантажити його можна, наприклад, за допомогою CrystalFetch (на жаль, для завантаження РФ блокується) або іншими способами. Підтримуються образи ISO x64 (64-біт) та x86 (32-біт).
    Вкажіть ISO образ Windows

  2. Виберіть флешку, на яку буде записано зображення. Важливо: усі дані з накопичувача будуть видалені.
  3. Для Windows 11 ви можете встановити позначку «Пропатчити вимоги інсталятора» для вимкнення перевірки відповідності комп’ютера технічним вимогам системи.
  4. Позначка “Встановити завантажувальний сектор для Legacy BIOS” дозволить створити флешку, яка завантажуватиметься як в UEFI, так і в Legacy режимах (за замовчуванням – тільки UEFI).
  5. Виберіть файлову систему: FAT32 (у цьому випадку файл install.wim в образі буде розбитий на частини, якщо він не може бути поміщений на розділ FAT32) чи ExFAT. Я використовував FAT32 – цей варіант довше, але за відгуками працює надійніше.
  6. Натисніть кнопку «Почати», щоб запустити запис накопичувача. Підтвердьте записування.
    Натисніть кнопку «Почати»

  7. Дочекайтесь завершення створення завантажувальної флешки.
    Дочекайтесь завершення

Готово, образ буде записаний на флешку і її можна використовувати для завантаження та встановлення Windows на ПК:

Завантажувальна флешка Windows 11 та 10 Готово

У моєму тесті (запис на FAT32) з образом Windows 11 все працювало справно, будь-яких проблем ні при записі, ні при подальшому завантаженні зі створеного накопичувача не виникло все пройшло в штатному режимі. Для деяких записаних накопичувачів може знадобитися вимкнення Secure Boot у БІОС/UEFI комп’ютера.

Залишити коментар